• tel. 17 33 33 072, 884 384 534
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystko co musisz wiedzieć o plamach i zapachach po zwierzętach

 

Jak mocz zwierzęcy może uszkodzić dywan?

Mocz zwierzęcy oraz zwierzęce wymiociny trafiają na dywan ciepłe i kwaśne. Mocz powoduje odbarwienie włókien na żółto a kwas w nim zawarty utrwala te uszkodzenia. To tak, jakby dywan został ponownie barwiony.

Ciepło moczu powoduje również, że plama penetruje włókna dywanu i przenika do jego osnowy. W dywanach, które mają podkład lateksowy, mocz przenika w jego strukturę i zostaje zablokowany w kleju. W przypadku takich dywanów zapach może nie zostać całkowicie usunięty.

Większość nowoczesnych dywanów jest poddawana obróbce chemicznej co czyni je wrażliwymi na blaknięcie od promieni słonecznych, a także plamy. Plamy zwierzęce na tych dywanach powodują utratę barwnika, który jest trwały, jeśli nie usuniemy ich szybko.

W jaki sposób czyścimy plamy po zwierzętach?

Plamy po zwierzętach należy przede wszystkim wypłukać w dużej ilości bieżącej wody. Dopiero kiedy wypłuczemy barwnik moczu i woda staje się przejrzysta, przystępujemy do prania dywanu w celu usunięcia bakterii. Następnie nasączamy dywan środkiem o odpowiednim składzie chemicznym, neutralizującym zapachy po moczu, kale czy wymiocinach. Po tym zabiegu dywan jest jeszcze raz płukany. Nasz sukces w usuwaniu zapachu zależy od tego, jak długo możemy bezpiecznie moczyć dywan. Skuteczność w usuwaniu plam różni się w zależności od rodzaju dywanu i wieku plam, ale plamy po zwierzętach są zawsze uważane za trwałe.